Sivas Medyum

Sivas Medyum  Seher Hoca Sivas ve tüm yurtta medyum olarak sizlere hizmet veriyor. Medyum Kimdir? Medyum Neler Yapar gibi soruların öncelikle cevaplarını vermeye çalışalım. Sivas Medyum: Zaman ve mekan gibi boyutların dışında olarak içinde yaşadığımız dünyada bedenli iken aynı zamanda eterik  alemdeki varlıklarla da iletişim kurabilen doğuştan özel yeteneklere sahip kişidir. Bir insan medyum özelliklerine doğuştan sahip olabilir, fakat gerekli ilimlerde kendini geliştirmemişse bu kişi istenen ve beklenen faydayı sunamaz.

Bizler bu fiziksel alemde başka varlıklarla da yaşıyoruz. Latif varlıklar olan cinler aynı zamanda zaman ve mekan boyutlarından sıyrılabilir ve maddeye doğru metaryalize olabilirler. Bu varlıklarla karşılaşan insanlar korku ve dehşete kapıldıkları için ve o anda neler yapabilecekleri gerektiğini bilmedikleri için büyük bir korkuyla  kalakalırlar. Bu durum; cin varlıklarından kötü olanlar için eğlenceli bir durumdur. Kişiye musallat olan bu varlıklar, medyumlarla bu şekilde oyun oynayamazlar. Çünkü Mümin medyumlar havas ilmi tahsil etmişlerse bazı kilit zikirlere ayet ve dualara hakim oldukları için bu varlıkları teshir edebilirler ve etkileri altına alarak onlara hizmetler yaptırabilirler.

Bu tür yetenekleri olmayan insanlar medyum olamazlar. Yüksek bir irade, sabır azim ve iman gücü ile cesaret gerektiren bu meslek; birçok yuva kurtara gelmiştir. Fakat aynı zamanda bu meslek bir sürü şarlatan için de iyi bir gelir kapısı olmaya başlamıştır. Bir şekilde kişiye özel yazılan bir vefki elde edip fotokopi ile çoğalttıktan sonra insanlara büyük paralar karşılığında bunu satan sahtekarların sayısı az değildir. Böylesi varlıkların ne dünyada ne de ahirette yerleri vardır. “Kurunun yanında yaş da yanar” atasözümüz ne kadar da doğru söylenmiş bir sözdür. Şarlatan medyumlar ile gerçekten faydalı olabilecek medyumları aynı kefeye koyan insan sayısı az değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir